2015 yılında bir ilki daha gerçekleştirerek MEF Üniversitesi işbirliği ile Yapı Kredi Bankacılık ve Sigortacılık Ön Lisans Programını hayata geçirdik. İki yıl süren program ile bugünün küresel piyasasında rekabet edebilmek için gerekli bilgi, beceri ve deneyimleri öğrencilere kazandırarak geleceğin bankacılarını ve finans uzmanlarını yetiştirmeyi amaçlıyoruz. Programın içeriğindeki teorik dersler MEF Üniversitesi akademisyenleri, piyasa uygulamalarına yönelik dersler ise deneyimli Yapı Kredi Bankacılık Akademisi eğitmenleri tarafından veriliyor.

2015-2016 akademik yılında başlayan program, ikinci yılında 100 öğrenci ile devam etmektedir. Finans sektöründe bir ilk olan ve her yıl tam burslu 50 öğrenciyi eğitmeyi ve geliştirmeyi hedefleyen programdan mezun olan öğrenciler, Yapı Kredi'nin işe alım koşullarını sağlamaları durumunda Yapı Kredi'de işe başlama fırsatı elde ediyorlar.

Yapı Kredi Bankacılık ve Sigortacılık Ön Lisans Programı ilk mezunlarını 5 Temmuz 2017 tarihinde gerçekleştirilen bir törenle verdi. Bankacılık sektörüne kaliteli insan kaynağı sağlamak adına hayata geçirilen, bu alanda akademi ve iş dünyası işbirliğinin ilk örneği olan programdan mezun olan öğrenciler, kariyer hedeflerine bir adım daha yaklaştı.